Vīrišķīgas balss neatvairāmais šarms iepazīstoties II daļa

Publicējis Egoists, , X

Vaigi

Pamēģini piepūst vaigus neaizverot muti. Saprotu, ka nedaudz dīvaini izklausās, taču ir reāli iespējams nedaudz paplest vaigus ar sejas muskuļu palīdzību vien. Pamēģini vilkt skaņu “o” un savilkt lūpas “tūtītē” un pēc tam skaņu “ī”, izplešot lūpas smaidā. Iedomājies, ka mutē ir karsts kartupelis. Norunā kādu teikumu šādā veidā. Pēc tam maksimāli piespied vaigus zobiem tā, lai mutē neatliek vietas gaisam. Tagad norunā šo pašu teikumu vēlreiz. Sajuti atšķirību? Skaņa ir sausa un ne-skanīga. Tur pretim, kad vaigi bija piepūsti, vārdi sanāca izplūduši un nesaprotami. Ideāls skanējums būs, ja vaigi būs piepūsti nedaudz vairāk kā ikdienā. Tev jātiecas uz to, lai skaņa ir mīksta, bet vārdi joprojām saprotami. Tieši šāds skanējums ir vispatīkamākais ausij.

Deguns

Tagad aizver muti pavisam ciet un velc skaņu “ī”, ļaujot gaisam plūst caur degunu. Šādi tu sajutīsi vibrāciju deguna dobumā. Šajā vietā mums skaņa ir vajadzīga vismazāk. Protams, arī ar aizspiestu degunu skanējums nav labs, atgādina zilonīti no kādas vecas leļļu multenes. Tavs mērķis nākamajos soļos ir nedaudz samazināt gaisa plūsmu caur degunu un novirzīt to caur muti, kur skaņa varēs plūst ar mazāk šķēršļiem.

Ūka

Šarmantas balss skanējuma anatomija

Ja uzmanīgi pataustīsi ar pirkstu aukslējas, sajutīsi, ka dziļāk tās vienā brīdī kļūst mīkstas, tur sākas ūka. Arī to ir iespējams apzināti kontrolēt. Te tev pašam būs eksperimentāli jāatrod kā sasprindzināt vajadzīgos muskuļus. Lai to panāktu, nāksies patrenēties. Mērķis ir pavisam vienkāršs, iemācīties viņu nedaudz piepatcelt. Šādi tu palielināsi tilpumu mutes dobumā un ļausi skaņai brīvāk plūst. Vislabāk to var pārbaudīt ar skaņu “ā”. Kad gaiss var brīvi plūst un mutē ir pietiekami vietas rezonansei, šādi skaņa ir spēcīgāka – dzidrāka, skaļāka un dobjāka.

Rīkle

No rīkles dabūt labāko skanējumu ir vienkārši. Tev atliek vien nedaudz pacelt zodu un lauziens skaņas ceļā pazudīs. Paeksperimentē ar skaņām “ā” un “ū”. Sajūti kā “ū” dabīgi skan zemāk un šķietami dziļāk rīklē. Efekts slēpjas tajā, lai kontrolējot rīkli panāktu “ā” skanējumu tikpat dziļu kā “ū”. Pa lielam tev vienkārši vajadzēs pavilkt uz leju ādamābolu. Domāju tas problēmas nesagādās.

123Nākamā lapaspuse