Vīrišķīgas balss neatvairāmais šarms iepazīstoties II daļa
Vēlies kļūt pašpārliecinātāks, radīt spēcīgas personības iespaidu un piešķirt sevis teiktajam lielāku spēku? Vēlies, lai cilvēki tevī klausītos ieplestām mutēm un sievietes valdzinātu tavas balss skanējums vien? Tas ir iespējams. Tu vari izmainīt to, kā tevi uztver apkārtējie.
Kā rodas skaņa
Lai labāk izprastu vingrinājumus, par kuriem stāstīšu, iesākumā apskatīsim kā tad īsti cilvēks rada skaņu. Visas nē, tikai to, kuru ar muti. Varētu šķist, ka skaņu veido balss saites un mēle tai piešķir formu. Tomēr tā īsti nav. Balss skanējumā ir iesaistīti visi elpceļi un saistītie dobumi. Balss saites dod izplūstošajam gaisam vibrāciju. Šī vibrācija rezonē krūšu kurvī un vēdera dobumā.
Skaņa, kas kāpj uz augšu, iziet cauri rīklei un sadalās divās daļās. Viena daļa iet cauri deguna dobumam, otra mutes. Mutes dobumā veidojas valodas pamata skaņas. To veidošanā, protams, ir iesaistīta mēle. Tomēr ir vēl virkne būtisku elementu. Lūpas pilda ne tikai vārstuļa funkciju. Vaigi, regulē mutes dobuma tilpumu un to, kā skaņa plūst caur tam. Un visbeidzot ir tāda lieta kā ūka, kas arī ietekmē balss skanējumu.
Lūpas
Sāksim ar lūpām. Pamēģini runājot tās sasprindzināt un cieši piespiest zobiem. Skaņa būs “sausa”. Tad tieši pretēji pastiep tās uz priekšu, ļaujot skaņai brīvi plūst. Šādi veidojas labāka skaņa, taču cilvēki tavu mīmiku var nesaprast, tāpēc ideālais variants ir nedaudz, pāris milimetri no ierastā uz priekšu pavirzītas.
Mēle
Tagad līdzīgi izdari arī ar mēli. Pamēģini mēles galu atvilkt maksimāli atpakaļ un kaut ko pateikt. Lielākā daļa skaņas nonāks degunā un būs tāda kā “trula”, neskanīga. Pēc tam izbāz mēli ārā un pasaki to pašu. Kad mēle ir izbāzta, skaņa var brīvi plūst un netiek slāpēta. Tomēr, lai skaņas sanāktu artikulēta, mēli nāksies turēt aiz zobiem. Ideālā pozīcija ir nedaudz vairāk piespiežot mēles galu pie zobiem. Šādi mēles ķermenis atbrīvos vairāk vietas skaņas plūdumam.