Botāniķu lāsts, jeb kāpēc gudrie nedabū meiteni
Tu esi tik gudrs, ka pār lūpu smeļas, bet neskatoties uz to ar meitenēm kaut kā nesokas. Varbūt pat Tu esi dzirdējis, ka inteliģence sievietēm šķiet pievilcīga. Mūsu milzīgās smadzenes tieši kā seksuāls ornaments arī ir izveidojušās. Tad kāpēc pretēji loģikai, sievietes iekāro dumjākos, bet inteliģentus atstāj novārtā? Zinātnieku tuvumā nemana grūpiju barus? Es uzskatu, ka man ir atbilde uz šo jautājumu. Tā kļūst acīm redzama, ja saprot, kur tad rodas seksualitāte un dzimumtieksme.
Lielākā daļa savas smadzenes uzskata par vienu veselu, kurā mājo tas, ko mēs domājam. Kāda daļa ir dzirdējusi par zemapziņu. Lieta tāda, ka mūsu lēmumu pieņemšanas orgānu patiesībā var dalīt trijās daļās. Interesantākais, ka šīs daļas pēc funkcijām atbilst dažādiem evolūcijas posmiem, caur kuriem cilvēks ir izgājis.
Zemākais līmenis atbilst primitīviem dzīvniekiem, piemēram, rāpuļiem. Tā tās arī sauc – par rāpuļu smadzenēm (“Reptile brain”). Smadzenes, kas atbilst vidējam līmenim, sastopamas tikai zīdītājiem (“Mammal brain”). Visbeidzot augstākais līmenis ir smadzeņu garoza – mūsu milzīgo smadzeņu lielākā daļa. Tas ir tas, kas mūs atšķir no dzīvniekiem.
Pirms sāc dauzīt galvu pret klaviatūru, pastāstīšu kāpēc šī zinātniskā informācija tev noderēs. Redzi augstākais līmenis atbilst par jaunradi, domāšanu un intelektu kopumā. Patiesībā tikai šī ir tā daļa, kur dzīvo tavas domas.
Domā ar to arī viss beidzas un pārējās divas ir tik tā, paliekas no bijušajām dienām? Nebūt nē. Lieta tāda, ka tava garoza savā darbībā balstās uz vidējo līmeni. Tas nozīmē, ka tavas domas ir tieši atkarīgas no tā, kas notiek “Zīdītāja” smadzenēs. Tas ir tāpēc, ka tajās dzīvo emocijas, jūtas, sauc kā vēlies. Ja Tu jūties labi, tad pamatā domā pozitīvas domas. Ja gadās negatīvas emocijas, piemēram, bailes, tad pretēji. Iedomājies, Tu esi piesiets pie baļķa, kuru stumj uz ripzāģa, ar kājām pa priekšu. Kaut kas man liek domāt, ka tavas domas būs visai viennozīmīgas. Pie tam radikāli atšķirīgas no tām, kas nāk prātā ieejot kafejnīcā un sajūtot svaigu smalkmaizīšu aromātu.
Visas problēmas sākas, kad nonākam līdz trešajam līmenim. Ja divi iepriekšējiem savā starpā sazinās diezgan čābīgi, t.i. savas emocijas var būt grūti savaldīt, tad “Rāpuļa” smadzenes ir vispār ārpus tavas apziņas kontroles. Tajās mājo instinkti, refleksi un pārējās zemākā līmeņa funkcijas.
Seksualitāte un dzimumtieksme ir starp šīm zemākā līmeņa funkcijām. Netici? Iedomājies, ka tev ir slikts garastāvoklis un Tu apzinies, ka mājās tevi gaida meitene. Tu slēdz vaļā savu auto, bet garām paiet satriecoša blondīne, ar izsmalcinātu figūru, lieganām kustībām un fantastisku aromātu. Viņai izkrīt atslēgas un viņa tieši tev priekšā noliecas, lai tās paceltu. Vai mainīsies tavas sajūtas, kad ieraudzīsi viņas pēcpuses aprises tik provokatīvā pozā? Domāju gan. Vai varēsi izmainīt šīs sajūtas ar loģiskiem spriedumiem par monogāmiju? Diez vai.
Bišķiņ pārspīlēts ar to, “kādeļ gudrie nedabū meiteni”, bet labs raksts. Vajag sevi pieņemt, tāds kāds cilvēks ir (protams, tik un tā progresēt) ar visām savām emocijām, jo it kā jau pieņemts, ka īsts vīrietis – tas ir savaldīgs vīrietis, kas prot apspiest savas emocijas. Dažreiz tiešām ir labāk darīt un tad domāt, jo rezultāts noteikt būs interesantāks nekā kaut ko paturot sevī (nerunāju par to, ka tagad vajadzētu sākt stāstīt, ka iekšā tādas emocijas – “ai, kā gribas seksu” :D)
Epitets krāsu spilgtumam.
Jā, emocijas apspiest nav labi, lai gan kontrolēt vajag. Paņem to, kas esi un uzlabo, progresē, kā pats teici. Runājot no statusa un augsta pašnovērtējuma pozīcijas, pat “Es tevi gribu” izklausīsies spēcīgi. Mēs liekam uzsvaru tieši uz šo iekšējo stāvokli un savas personības stipro pušu attīstīšanu.