Investīcijas princips

Publicējis Lieliskais, , X
emocijas

Cilvēks no dabas ir nejēdzīgs investors. Mēs principā neprotam apieties ar saviem resursiem. Neskatoties uz to, ka mūsu sugai ir pieejams daudz vairāk, kā būtu nepieciešams, mēs iemanāmies dzīvot deficītā. Neskatoties uz to, ka ikdienā satiekam simtiem cilvēku, mēs turpinām ieguldīt attiecībās, kuras jau sen mūs dara nelaimīgus. Vēl sliktāk, mēs izšķiežam savu emocionālo enerģiju uz cilvēkiem, kurus nepazīstam, tas ir cilvēkiem, kuri reāli eksistē tikai mūsu fantāzijās. Mēs aizbildināmies ar to, ka kādreiz no šīm attiecībām ieguvām vai, varbūt, kādreiz iegūsim.

Jo vairāk cilvēks ir ieguldījis otrā, jo vairāk būs gatavs ieguldīt, lai tikai nosargātu savu ieguldījumu. /Lieliskais/

Deficīts

Dabā nav pārmērības. Dabiskos apstākļos vienmēr saglabājas deficīts. Pavērojot cilvēka rīcību, ir redzams, ka, neskatoties uz visu pārpilnību, kurā dzīvojam, mēs joprojām dzīvojam ar deficīta mentalitāti.

Piemēram, cilvēki savu galveno resursu simbolu – naudu, tērē nevis uz tām lietām, kas dotu ilgtermiņa atdevi, bet tām, kas sniegs tūlītēju gandarījumu. Dabā nav konservantu, tāpēc resursu uzkrāšana ir liela problēma. Tu tos vai nu iztērē, vai pazaudē. Tieši tā mēs arī rīkojamies.

Attiecībās gan ar pretējo, gan to pašu dzimumu mēs darbojamies tieši pēc tās pašas programmas. Neskatoties uz to, ka ikdienā satiekam simtiem cilvēku, mums ir tendence pieķerties pirmajam pretim nākošajam un ne par ko nelaist vaļā. Draņķīgas mīļākās, slikti draugi, tā vietā, lai pārtrauktu neproduktīvās Pietrūkst attiecībās attiecības, mēs turpinām ieguldīt.

Cilvēks ir vienīgā dzīvā radība, kura sāk skriet, kad ir apmaldījusies.

Tas ir acīm redzami ilgstošās, pāru attiecībās. Divi paliek kopā, lai gan abiem ir skaidrs, ka viņi nav savietojami un katrs par sevi būtu laimīgāki. Cik ilgi tu esi vilcis attiecības, līdz notika neizbēgamais? To laiku, ko pazaudēji lāpot pagātni, labāk būtu ieguldījis jaunas nākotnes veidošanā. Vai ne?

123Nākamā lapaspuse