Seksa loma attiecības III daļa – “Priekš kam vajadzīgs sekss”
No anatomijas stundām skolā zinām, ka sekss ir veids, kā pretējo dzimumu pārstāvji nodod savu ģenētisko kodu, ar mērķi radīt pēcnācējus. Tas ir neapstrīdami un patiesi. Tomēr ieskatoties šajā jautājumā vērīgāk, nav iespējams neievērot, ka šajā vienkāršajā, fiziskajā darbībā slēpjas, kas vairāk. Ja apstākļi un partnera izvēle ir pareizi, mēs vēl no tā gūstam arī dziļu fizisku un emocionālu baudījumu. Tomēr arī ar to viss neaprobežojas, jo kaut vai tīri individuālu izjūtu līmenī mēs jūtam notikušā “pēcgaršu”.
Orgasma laikā, cilvēka organismā izdalās tās pašas ķīmiskās vielas, kas apskaujoties, bērnam zīžot mātes krūti u.t.t. Tās visas veicina emocionālas saiknes veidošanos. Tikai nodarbojoties ar seksu, šo vielu sekrēcija (izdalīšanās) ir ievērojami intensīvāka. Tas nozīmē, ka vēl viena no seksa funkcijām ir radīt emocionālu saikni starp partneriem.
Ja sekss būtu tikai bērnu radīšanai, tam nebūtu nekāda jēga. Vēl jo vairāk, ja ar to nodarbotos pēc attiecību uzsākšanas. Attiecībās taču emocionālā saite jau būtu izveidojusies un šādai organisma reakcijai vairs nebūtu jēgas, tā atkal būtu resursu izšķiešana. Tomēr tā nav un tāpēc ir skaidrs, ka secība drīzāk ir otrā virzienā, t.i. attiecības pēc seksa.
Es runāju par orgasmu un seksu, kas satuvina. Tomēr ir arī otra puse. Ja kāda iemesla dēļ sekss ir bijis slikts… Nepārproti, manā uztverē sekss ir kā pica, pat tad, ja tas ir slikts, tas tāpat ir labs. Vairāk domāju par sajūtām pēc tuvības. …rodas iekšējs diskomforts atrodoties blakus partnerei un pat nepatika. Noteikti arī tev ir gadījies to izjust, kad uzreiz pēc “notikušā” gribas ātrāk notīties. Vienkārši ķermenis tev pasaka, ka ar šo cilvēku neesat savietojami – neesat viens otram piemēroti. Iedomājies, kā tu ieberztos, ja tas notiktu pēc laulībām? Un kā tu domā kāpēc tik bieži ir gadījumi, kad puisis ar meiteni tiekas vairākus mēnešus, bet pēc pirmās reizes kaislīgās attiecības pēkšņi izjūk? Iemesls ir tieši tas pats – viņu organismi nav savietojami.
Pieņemsim, ka iepriekš rakstītais nav patiesība. Jebkurš ģimenes plānošanas speciālists pateiks, ka veselīgam pārim varbūtība ieņemt bērnu viena sievietes menstruālā cikla laikā ir 15 – 25%. Citiem vārdiem sakot, pat tad, ja mīlēsieties visu mēnesi bez aizsardzības, iespēja ieņemt bērnu ir četras reizes mazāka kā neieņemt. Te tev nu bija sekss bērnu radīšanai. Atkal, šādi skatoties, sanāk dikti liela izšķērdība. Toties, ja pieņem, ka seksam ir plašāka nozīme, tas jau izskatās daudz loģiskāk.
Bez tam, jau vairākus gadus atpakaļ tika publicēti pētījumi, ka sievietes menstruālais cikls ietekmē viņas uzvedību. Un es nerunāju par nīgro garastāvokli “reižu” laikā. Šī atkal ir tēma atsevišķam rakstam, taču galveno pateikšu. Vienkāršoti izsakoties, sieviete neapzināti izvēlas partneri, ar kuru ļauties seksam, atkarībā no tā vai viņai tobrīd ir iespēja palikt stāvoklī vai nē. Tas nozīmē, ka viņas ķermenis nepieciešamības gadījumā var stimulēt viņas uzvedību tā, lai izvairītos no grūtniecības. Piemēram, izturēties aukstāk pret vīrieti un “nebūt noskaņojumā”.
Sugām, kam sekss tiešām ir vajadzīgs tikai pēcnācēju radīšanai, neviena no abām iepriekš minētajām parādībām nav novērota. Tajās abi dzīvnieki pārojas tikai periodā, kad apaugļošana ir garantēta un praktiski vienmēr tas arī notiek. Lielākajai daļai pat ir viegli pamanāmas, ārējas pazīmes, kā, piemēram, pērtiķiem sarkanie dibeni.
Turpinājums sekos…
Paldies, ka lasīji!
Egoists
Iesaki arī draugiem!
Atslēgvārdi
bauda, harmonija, partnera izvēle, sekss, sieviete